Operatör Yazılım Paketi - ezOperator

Şarj Ağı Operatörlüğü için Sisteminiz Hazır!

ezOperator, Zebra Elektronik A.Ş. tarafından, elektrikli araç şarj istasyon ağı operatörü hizmetlerini sağlamak için geliştirilmiş katmanlı bir yazılım paketidir. Voltrun şarj istasyon ağımız ezOperatör yazılım paketi kullanılarak yönetilmektedir.

Şarj ağı istasyonu ve/veya şarj ağı operatörü olmak isteyen şirketlere, hizmet olarak yazılım (SaaS) modeliyle sunulan ezOperator, katmanlı yapısı sayesinde operatörlerin kurumsal marka stratejilerine uygun olarak özelleştirilebilmektedir.

Modüler yapısı ve esnek kullanım özellikleri ile operatörün ağını ve müşterilerini uçtan uca tek bir platform altında merkezi olarak yönetmesini sağlamaktadır.

Sistem, ezHUB katmanı sayesinde diğer operatörlerle dolaşım (roaming) için platform da sağlamaktadır.

ezOperator hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

chart

ezCSMS
Şarj İstasyonu Yönetim Sistemi

ezCSMS, ezOperator Yazılım Paketi'nin ilk katmanıdır ve ağa kurulan şarj istasyonlarının merkezi yönetim sistemidir. Şarj istasyonları ile anlık haberleşme ve entegrasyon bu katmanda OCPP protokolü desteği ile sağlanmaktadır.

Tarife yönetimi, tüketim ve kullanım raporları ile istasyonların sağlık durumu anlık olarak izlenebilmektedir. Sistem kullanıcıları ve yetkilendirmeleri hiyerarşik yapıya göre tanımlanabilir. Kullanıcılar, yetkileri dahilindeki verilere yönetici veya kullanıcı arayüzleri ile erişebilirler.

ezCMP
Müşteri Yönetim Portalı

ezOperator Yazılım Paketi'nin ikinci katmanıdır ve operatörün müşterilerini yönetmesini sağlayan web tabanlı bir portaldır. Müşteriler, sisteme operatörün portalı üzerinden katılabilirler.

Operatörün sözleşme, kullanıcı, bayi/işletmeci, ödeme yönetimleri, sanal pos entegrasyonu, faturalama, 3. parti çözümlerinin entegrasyonu gibi ihtiyaç duyduğu tüm fonksiyonlar, kullanıcı dostu arayüzlerle birlikte bu katmanda sağlanmaktadır.

ezHUB
Zebra Dolaşım (Roaming) Hizmeti

ezOperator Yazılım Paketi'nin üçüncü katmanıdır ve Zebra'nın operatör partnerleri arasında dolaşım (roaming) hizmetini sağlayan sistemdir. Zebra partnerleri, ikili anlaşmaları çerçevesinde birbirlerinin istasyon ağlarından yararlanabilir. Ayrıca ezHUB iler Zebra operatör partnerleri dışındaki operatörlerin sistemleri ile de dolaşım yapmak mümkündür. Sistem mutabakat ve müşteri konsolidasyon kolaylığı da sağlamaktadır.

Müşteri Mobil Uygulaması

ezOperator yazılım paketinin bir alt ürünü olarak geliştirilen ve elektrikli araç sürücülerinin şarj işlemlerini gerçekleştirmek için gereken özellikleri içeren mobil uygulamadır. iOS ve Android tabanlı olarak geliştirilmiştir ve operatör firmaların ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir.

Müşteriler, mobil uygulama içerisinde bir sisteme kaydolarak, şarj işlemlerini yönetebilir ve kullanıcı dostu arayüzü ile harita üzerinde en yakın istasyonları bulabilir, seyahatlerini planlayabilir, şarj raporu alabilir, erişim ücretlerini, faturaları ve hesap yönetimini bulabilirler.

img-1