Hizmet Noktası Çözümü - Voltrun CSMS

Voltrun CSMS (Şarj İstasyon Yönetim Sistemi)

Voltrun CSMS, hizmet noktalarında kurulan Voltrun Şarj Ünitelerinin yönetiminin gerçekleştirildiği online bir platformdur.

Bu platform sadece tek noktası olan bir istasyon sahibinden, binlerce noktada hizmet sağlayan kurumsal bir şirketin müşterilerine şarj hizmeti verebilmeleri için ihtiyaç duydukları tüm yönetim fonksiyonlarını içermektedir.

Bu platformun uzaktan ve merkezi yönetim özellikleri sayesinde, şarj ünitelerinin tarifeleri belirlenebilir, tüketimler, toplanan bedeller görüntülenebilir, kullanıma açılıp kapatılabilir, arıza durumları anlık olarak kontrol edilierek gerektiğinde yazılım güncellemeleri gerçekleştirilebilir.

Uçtan uca tüm sistem Voltun Şarj Ağı üzerinden yönetilmekte ve bulut bir hizmet olarak sunulmaktadır.

Uzaktan Erişim

İstasyonlar uzaktan izlenerek sağlıklı çalışıp çalışmadıkları kontrol edilebilmektedir.

Mobil Uygulama

Kullanıcılar veya işletmeciler şarj işlemi yapılırken Voltrun Portal veya cep telefonu aplikasyonları üzerinden işlemi izleyebilmektedir.

Web Portal

Portal üzerinden şarj geçmişi, fatura görüntüleme vb. bilgilere ulaşılabilir, ayrıca rezervasyon, şarj saati ayarlama vb. işlemleri gerçekleştirebilirler.

Elektrikli Araç Sahipleri

Otomatik Güncelleme

Gelişen teknoloji ve değişen standartlar nedeniyle istasyonların yazılımlarının güncelleme gereksinimleri oluşmaktadır. Otomatik güncellemeler internete bağlı çalışan tüm Voltrun istasyonlarda yapılmaktadır

Uzaktan Yardım

Kullanıcılar bir sorunla (örneğin üye kartını kaybetmek vb.) karşılaştıklarında uzaktan yardımcı olunabilmektedir.

Kampanya & Faydalar

Üyeler belli istasyonlarda kampanyalardan yararlanabilmektedirler.

Şarj İstasyonu Yönetimi

Sistem operatörlerin şarj ağını kontrol etmelerini ve izlemelerini sağlar. Okunması kolay gösterge panoları, her bir şarj noktasının mevcut durumu hakkında geniş bir bilgi yelpazesi sunar. Bir arıza durumunda, operatöre derhal bir uyarı mesajı gönderilir.

Gerçek zamanlı veriler, bakım çalışmalarının yakında nerede olacağını belirlemenize yardımcı olur, böylece şarj istasyonlarının kullanılabilirliğini güvence altına alırsınız. Zebra Elektronik bulut , tüm şarj istasyonlarınız için veri kayıt merkezidir.

istasyon_yonetimi
maliyet_yonetimi

Tüketim ve Maliyet Yönetimi

Zebra Elektronik bulut sistemine bağlı şarj istasyonundaki her şarj işlemi belgelenir. Kayıtlı data yalnızca şarj zamanı ve süresi değil, aynı zamanda gerçek tüketilen miktarı da içerir. Sistemde, bu tüketime bir fiyat atanabilir; böylece kullanıcılar, şarj olurken maliyetlerin tam bir genel görünümüne sahip olurlar. Yetkilendirme sistemleri ve kullanıcı yönetimi ile bağlantılı olarak operatörler, her şarj işlemini belirli bir kullanıcıya doğrudan atayabilir ve buna göre bir fatura düzenleyebilir.