DQrcQy9XcAIfU0K

JAGUAR I-PACE

Jaguar’ın tamanen elektrikli ilk SUV’u olan I-PACE’de iki sabit mıknatıslı senkron elektrikli motor ile 400 bg güç ve 696Nm tork üretiyor. Ön ve arka aksların üzerine konumlandırılan motorlar dört tekerleğe de anında güç sağlarken bir spor otomobilin hızlanma özelliğini de kazandırıyor. Üretilen bu değerler sayesinde 0-100km/s hızlanmasını 4.8 saniyede tamamlayan araç 90kWh bataryası sayesinde kullanıcısına bir tam şarj WLTP döngüsünde 470 km menzil sunuyor.

Jaguar I-PACE’in 90 kWh kapasitesindeki bataryası uzun kullanım ömrüne yönelik tasarlanmıştır ve uzun süreli sürdürülebilir maksimum güç evrelerini destekler. Bataryanın aks aralığı içindeki konumu otomobile düşük bir ağırlık merkezi kazandırır, otomobilin dinamiklerinden doğal olarak yararlanılabilmesini sağlar ve Jaguar I-PACE’i gerçek bir sürücü otomobili haline getirir.

Jaguar I-PACE, 100 kW DC (CCS 2), 7 kW AC (Type 2) şarj hızını kaldıracak şekilde donatılmış olup, 100kW DC şarj istasyonu ile 15 dakikada yaklaşık 100 km menzik, 7 kW AC şarj istasyonu ile saatte yaklaşık 35 km menzil kazanmak mümkündür.  

Jaguar I-Pace, 4682 mm uzunluğa 2990 mm aks mesafesine sahip ve bu mesafe sayesinde arka taraftaki yolculara oldukça geniş bir diz mesafesi sunuluyor. Ayrıca ön ve arka tarafta depolama alanlarına sahip olan araçta 656 litre bagaj hacmi bulunuyor.

Jaguar I-PACE’in iç tasarımı tarafından sunulan konforu en üst düzeye çıkarmak üzere daha fazla özgürlük sağlar. İç tarafta ise oldukça modern bir tasarım söz konusu. Jaguar’ın Touch Pro Duo bilgi-eğlence sistemi kapsamında konsolun merkezinde 10 ve 5.5 inçlik iki ekran yer alıyor ve çoğu fonksiyon bu ekranlardan sağlanıyor. Ancak tamamen dijitalliğe teslim olmayan araçta geleneksel fiziksel kontrol elemanları da bulunuyor.

Jaguar I-Pace aynı zamanda yapay zeka kullanıyor. Bu sayede sürüş stili, çevre ve hava şartlarına göre aracın ortalama menzilini hesaplayabiliyor. Yapay zeka aynı zamanda araçtaki yolcu sayısını algılayarak klima kontrollerini de en verimli olacak şekilde ayarlayabiliyor.

Tamamen elektrikli Jaguar I-Pace modeli 2018’in ikinci yarısından itibaren S, SE, ve HSE donanım paketleriyle birlikte satışa sunulmuştur.

 • Motor Gücü

  294 kW / 400 hp

 • 0-100 km Hız

  4.8 s

 • Maksimum Sürat

  200 km/h

 • CO2 Emisyonu

  0 g/km

 • Menzil (EPA)

  470 km 

 • Pil Kapasitesi

  90 kWh

 • Şarj Hızı (AC/DC)

  7 kW / 100 kW

 • Enerji Tüketimi

  21.2 kWh/100 km

Tavsiye Edilen Şarj İstasyonları

Bireysel Kullanım

Voltrun Personal

7.4 kW

Ticari/Çoklu Kullanım

Voltrun Commercial

7,4 kW